החלוץ החשמלי של MG

רכב הפנאי החדשני MG ZS EV הוא הרכב החשמלי הנמכר ביותר בישראל, ויש לכך הרבה סיבות טובות

נסיעה חרישית וחלקה, אפס פליטת מזהמים וללא שימוש בדלק כלל – היתרונות המוחצים של רכבים חשמליים הולכים ומתממשים לכדי מציאות חדשה שבה יותר ויותר מכוניות חשמליות טהורות נמכרות בכל רחבי העולם. הביקוש לכלי רכב חשמליים נמצא במגמת עלייה מאז תחילת שנות האלפיים, ולעומת כמה אלפי יחידות שנמכרו בשנת 2009, בשנת 2020 נמכרו כבר יותר משלושה מיליון רכבי EV. במדינות מסויימות כמו נורבגיה ושבדיה, נתח השוק של הרכבים החשמליים מגיע לחמישים אחוזים ויותר, ועל פי הערכות, כבר בשנת 2040 כמחצית מכלי הרכב שיימכרו בעולם כולו יהיו בעלי הנעה חשמלית.

רכב חשמלי מהווה דוגמה קלאסית למצב של WIN-WIN: הוא אינו פולט מזהמים ואינו מזיק לסביבה, הלקוח זוכה לחוויית נסיעה ייחודית ללא צריכת דלק כלל ועם ביצועים מעולים, וכבונוס, עלויות התפעול נמוכות הרבה יותר מאלו של רכב בעל מנוע בעירה פנימית. על רקע נתונים אלו הגיע לישראל כבר לפני כשנתיים החלוץ החשמלי MG ZS EV שזכה להצלחה מסחררת – הנה הסיפור שלו.

כבש את השוק

חברת לובינסקי, יבואנית פיג'ו-סיטרואן ואופל, זיהתה כבר בשלב מוקדם את התחזקותה של תעשיית הרכב הסינית, והחלה לייבא ארצה את דגמי MG מתוצרת קונצרן הענק SAIC כבר בשנת 2005. זה היה הצעד הראשון שהכשיר את הקרקע להגעתם של דגמים נוספים הנושאים את שם המותג המפואר MG.

ה-MG ZS EV, רכב פנאי חשמלי ומסוגנן, הגיע לישראל בשנת 2019, כאשר היצע המכוניות החשמליות בישראל היה מצומצם מאוד. כבר במהלך שנת 2020, ה-ZS EV הפך לרכב החשמלי הנמכר ביותר בישראל וכבש נתח שוק של קרוב לחמישים אחוזים עם כ-700 יחידות שנמכרו. כיום מוצעים בישראל כ-15 דגמים חשמליים טהורים, וה-MG ZS EV הוא מוביל הקטגוריה באופן בולט.

 

חבילה חשמלית מנצחת

להצלחה המסחררת של MG ZS EV יש כמה וכמה סיבות. ראשית, הישראלים אוהבים רכבי פנאי, ו-MG ZS EV הוא SUV חשמלי. יש לו  עיצוב מסוגנן ומודרני, עם מרכב מוגבה, תא נוסעים בעל מרחב מחיה נדיב ותא מטען גדול נפח. שנית, דגם זה מוצע ברמת גימורNET S  במחיר סופר-תחרותי, או ברמת גימור NET UP S עם חבילת אבזור נדיבה הכוללת בין השאר מושבים עם ריפוד דמוי עור, גג שמש פנורמי ומושב נהג חשמלי. שתי רמות האבזור מצוידות במערך מלא של מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות, אבל ה-NET UP S כוללת גם מערכת התרעה על תנועה חוצה מאחור (עד 25 מטרים מכל צד), מערכת התרעה על מעבר נתיב ועל רכב בשטח מת במראות. אבל את מרבית ההצלחה חב ה-ZS EV ליחידת ההנעה החשמלית שלו.

מנוע חשמלי חזק עם הספק של 143 כוחות סוס ומומנט של 36.4 קג"מ מקנה לרכב הפנאי ביצועים מעולים עם תאוצה למאה קמ"ש תוך 8.2 שניות בלבד. המנוע שואב אנרגיה מסוללת ליתיון-יון בעלת קיבולת של 45.6 קוט"ש ומערכת קירור אקטיבית. השילוב בין יחידת ההנעה החזקה לבין משקל עצמי נמוך יחסית מאפשר טווח נסיעה חשמלי של 263 קילומטרים! במהלך כל הקילומטרים הללו, ה-ZS EV אינו פולט זיהום כלל, והעלות המוערכת של הנסיעה בו היא 9.5 אגורות בלבד לקילומטר.

ה-ZS EV מגיע עם כבל טעינה לשקע ביתי (Mode 2) וכבל טעינה נוסף לשקע ביתי או ציבורי (Mode 3).  טעינה מלאה בשקע ביתי אורכת כשבע שעות, אך טעינה מהירה במטען DC מאפשרת טעינה של עד 80% מהסוללה תוך כארבעים דקות בלבד.

אפשר להיות בטוחים

עיצוב מסוגנן, אבזור יוצא דופן בקטגוריה, מחיר תחרותי, ביצועים מעולים וחוויית נהיגה יוצאת דופן – כשבוחנים מה MG ZS EV מציע, קל להבין כיצד הוא הפך לרכב החשמלי הנמכר בישראל. אבל זה עוד לא הכול…

ה-ZS EV הוא רכב בטוח מאוד וב-2019 הוא זכה לאסמכתא הגבוהה ביותר לכך כאשר קיבל חמישה כוכבי בטיחות במבחני הריסוק המחמירים של ארגון EURO NCAP. זאת ועוד, בשתי רמות האבזור, רכב זה מציע מערך בטיחות אקטיבית חסר תקדים ביחס לקטגוריה, שעיקריהן מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי-רגל ורוכבי דו-גלגלי, בקרת שיוט אדפטיבית המאפשרת זחילה בפקקים, שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה, מערכת MG PILOT לנהיגה בתנועה צפופה הכוללת תיקוני היגוי ומערכות מתקדמות נוספות. בנוסף לכל אלו, רמת האבזור הגבוה מכילה גם את המערכות הבאות: התרעה על תנועה חוצה מאחור, התרעה על מעבר נתיב ועל רכב בשטח מת במראות.

אפשר אם כן לסמן V גדול גם על תחום הבטיחות, ואם כל זה לא שכנע אתכם, בואו נדבר גם על בטחון ועל שקט נפשי. אתם יודעים כבר שדגם זה מיוצר על ידי SAIC שהיא מיצרניות הרכב הגדולות בעולם ושהוא הרכב החשמלי הנמכר ביותר בישראל נכון לינואר 2021. אתם יודעים גם שהוא מציע חבילה סופר-תחרותית עם אבזור נדיב והנעה חשמלית שתבטל את סעיף הוצאות הדלק שלכם. בנוסף לכל אלו, הבטחון והאמונה של SAIC ושל חברת לובינסקי בדגם זה הוא כה גבוה, שהוא מגיע עם אחריות מלאה לחמש שנים או 150,000 קילומטרים, והאחריות על סוללות הליתיום-יון שלו היא ל-150,000 קילומטרים או שמונה שנים!

לסיכום, המהפכה החשמלית כבר כאן, והחלוץ החשמלי של MG מוביל אותה בישראל. אם אתם מחפשים רכב פנאי מודרני יחד עם אפס זיהום אוויר ואפס הוצאות דלק, החבילה החשמלית של MG ZS EV היא פשוט חבילה מנצחת.

 

*נתוני צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות מעבדה שהתקבלו מהיצרן. נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

מתעניינים ב-MG ZS EV?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב

    WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005308