• דרגת זיהום
    • 1
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 7

MG: מותג רכב מנצח

הוא הצליח להכפיל את מכירותיו פי שש כמעט במהלך ארבע שנים בלבד, הוא אחראי למהפכת הרכב החשמלי בישראל ורכב הפנאי החשמלי שלו זכה בתואר "הרכב החשמלי 2021" – הנה כל הסיבות בגינן זכה MG בתואר "מותג השנה 2021" של מגזין "אוטו".

בחודש מרץ 2021 נפל דבר בישראל – מותג MG זכה בתואר "מותג השנה 2021" בתחום הרכב במסגרת תחרות "אוטו השנה" של מגזין "אוטו". עבור מי שאינו מצוי בשוק הרכב המקומי זה אולי לא נשמע מרעיש, אבל כשמכניסים למשוואה את העובדה שהדור החדש של דגמי MG מיובאים ארצה בשלוש השנים האחרונות בלבד ומוסיפים גם את העובדה ש-MG הוא מותג רכב סיני, אי אפשר שלא להתפעל מהישג מרשים זה.

מהפכה בהילוך מהיר

שוק הרכב בסין הוא הגדול בעולם הן מבחינת ביקוש והן מבחינת היצע – יותר מהשוק הצפון-אמריקני והרבה יותר מהשוק האירופי. במילים אחרות, סין מייצרת יותר כלי רכב מכל מדינה אחרת, ויותר כלי רכב נמכרים בסין מאשר בכל מדינה אחרת.

מהפכת המינוע בסין התרחשה מהר, אפילו מהר מאוד ויחד עם העלייה ברמת המינוע גם תעשיית הרכב הסינית השתכללה, התקדמה וגדלה. במסגרת תהליך זה, מותגי רכב מובילים עברו לידיים סיניות, וגם המותג הבריטי עטור התהילה MG נמכר לקונצרן SAIC שהזרוע המוטורית שלו SAIC MOTOR היא יצרנית הרכב הגדולה בסין.

הסינים מובילים כיום את תעשיית הרכב העולמית בתחומים רבים ובמיוחד בפיתוח ובייצור רכב חשמלי. החל משנת 2010 החל הממשל הסיני לקדם את תחום הניידות החשמלית בעזרת קביעת יעדים לתחבורה נטולת זיהום ומתן סובסידיות לרוכשי מכוניות חשמליות. מדיניות זו הפכה את סין, כמה לא מפתיע, גם לשוק הגדול ביותר בעולם למכוניות חשמליות.

גם בישראל

כיום, הגעתם של מותגי רכב סיניים ארצה נראית טריוויאלית כמעט, אבל זהו שינוי שחל רק בשנים האחרונות. בהקשר זה חשוב לציין ש-MG היה מותג הרכב הסיני הראשון שנחת בישראל! עוד מאז שנת 2008, קבוצת לובינסקי מייבאת את דגמי MG, בתחילה דגמי MG550 ו-MG350, ובהמשך ה-MG3 וכמובן דגמי רכבי הפנאי החדשים שמגיעים ארצה כיום.

הפריצה הגדולה של MG בשוק המקומי הגיעה בשנת 2018, אז הגיע לישראל לראשונה רכב פנאי סיני מסוגנן, SUV מודרני ומעוצב לעילא: MG ZS.

הג'יפון המשפחתי של MG קלע לטעמו של הלקוח הישראלי עם שילוב של עיצוב מודרני, ממדים מכובדים ואבזור שופע והפך לרכב פנאי מוביל ולמראה נפוץ בכבישי הארץ. טבלת המכירות של MG השתדרגה בהתאם: בשנת 2017 לפני הגעתו של MG ZS מכר המותג 257 יחידות, בשנה שלאחר מכן המכירות הוכפלו ל-517 ובשנת 2019 הוכפלו שוב ליותר מאלף יחידות – גידול של פי ארבעה תוך שנתיים בלבד! אבל זו היתה רק ההתחלה…

מהפכה חשמלית

המהפכה האמיתית שהביא MG לשוק הרכב בישראל היא המהפכה החשמלית. עד הגעת MG ZS EV, הגרסה החשמלית-טהורה של רכב השטח של MG, נמכרו בישראל מעט מאוד רכבים חשמליים. אבל MG ZS EV שינה את כל זאת.

הנוסחה של MG להצלחה היתה לקחת את כל היתרונות של רכב פנאי משפחתי, ולשלב אותם יחד עם יחידת הנעה חשמלית-טהורה, נטולת צריכת דלק ופליטת מזהמים, אבזור עשיר במיוחד, רמת בטיחות גבוהה (5 כוכבי בטיחות של ארגון EURO NCAP) ומחיר אטרקטיבי. וזה עבד. בגדול.

את שנת 2020 סיים MG ZS EV במקום הראשון בטבלת המכוניות החשמליות עם 688 יחידות שנמכרו – יותר מפי שניים מהבא אחריו ברשימה. זאת ועוד, עד היום נמכרו בארץ יותר מאלף יחידות מדגם זה, ומותג MG הגדיל את מכירותיו בארץ במהלך שנת 2020 בלא פחות מ-36%. הצלחה מסחררת זו הקנתה ל-MG החשמלי את תואר "הרכב החשמלי 2021" במסגרת תחרות "אוטו השנה" של מגזין "אוטו".

יש למה לצפות

בתחילת שנת 2021 הגיע ארצה דגם חדש ומלהיב נוסף: MG EHS PHEV. זהו רכב פנאי מרשים, גדול ומרווח, בעל יחידת הנעה היברידית-נטענת שמשלבת בין מנוע טורבו-בנזין לבין מנוע חשמלי. לרכב הפנאי החדש יש עיצוב מלוטש, ביצועים מרשימים ואבזור יוצא דופן. חשוב לא פחות, יש לו גם טווח נסיעה חשמלי-טהור של כ-52 קילומטרים – טווח שמספיק למרבית הנסיעות היומיומיות ומאפשר חסכון משמעותי בעלויות התדלוק.

רכבי הפנאי החדשים של MG זוכים להצלחה רבה בארץ וזו ממש לא המילה האחרונה. בקנה של SAIC ו-MG כבר מחכים רכבי SUV ורכבים חשמליים חדשים שחלקם כבר משווקים באירופה. זה רק עניין של זמן עד שרכב חשמלי כמו MG MARVEL R החשמלי והמסקרן יגיעו גם אלינו.

עכשיו, לאחר שקראתם אתם וודאי מבינים את גודל ההישג ואת המשמעות של זכייה בתארי "מותג השנה" ו"הרכב החשמלי של השנה" עבור MG. הכפלה של המכירות פי 6 כמעט בתוך ארבע שנים, זכייה בתחרות יוקרתית והובלה של מהפכת הרכב החשמלי בישראל: ההווה של MG בארץ נראה מצוין ויש עוד הרבה למה לצפות.

 

*נתוני צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות מעבדה שהתקבלו מהיצרן. נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

מתעניינים ב-MG ZS EV?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב

    WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005308