SAIC Motor במקום ה-39 ברשימת 500 החברות המובילות של מגזין fortune

 

ברשימת 500 החברות המובילות של פורצ'ן גלובל לשנת 2019, שהוכרזה ב -22 ביולי 2019, תופסת יצרנית הרכב הסינית SAIC Motor את המקום ה -39, עם הכנסות של מעל 136.39 מיליארד דולר ממכירת מכוניות בשנת 2018. בנוסףSAIC Motor דורגה במקום ה-7 מבין חברות הרכב ברשימה, ועשירית מבין כל החברות הסיניות.

SAIC Motor המשיכה להציג גידול במכירות גם ב-2018, למרות האטה בשוק הרכב המקומי. מכירות הרכב השנתיות של החברה הגיעו ל -7.052 מיליון יחידות, עלייה של 1.8% לעומת השנה הקודמת, מה שהביא לגידול של אחוז אחד בנתח השוק המקומי שלה, ל -24.1%, והגדיל את ההובלה שלה בשוק המקומי.

למרות ששוק הרכב הסיני ממשיך לרדת, SAIC Motor שואפת לחזק את אחיזתה בשוק הרכב המקומי בעזרת מעקב קפדני אחר המגמות המשתנות בתעשיית הרכב העולמית, וחותרת לקדם "חשמול, קישוריות, שיתוף וגלובליזציה."

על פי הנתונים, מינואר עד יוני מכרה SAIC Motorכ-82,000 כלי רכב עם מנוע חשמלי (סוללות או תא-דלק), עלייה של 42% בהשוואה לשנה שעברה, ורכבי תא-הדלק שלה נסעו מעל 2.1 מיליון ק"מ. פריצות דרך אחרות כללו את השקת עמדת הנהג החכמה הראשונה ללא מסכים ועם קישוריות 5G, פיתוח משותף עם Huawei וצ'ינה מובייל של אזור ההדגמה הראשון לתחבורה חכמה עם תקשורת 5G, והצגת המכונית הראשונה בייצור המוני של עם קישוריות 5G.

בנוסף, שיאנגדאו צ'וקסינג, חברת שיתוף הנסיעות של SAIC Motor המשיך לצבור פופולריות ורשם שיא של יותר מ 50,000 הזמנות נסיעה ביום אחד.

בתוך כך, המכירות של מכוניות SAIC בחו"ל הגיעו ל -145,000 יחידות במחצית הראשונה של 2019.

MG Motor, מותג רכב בריטי הנמצא בבעלות SAIC, הציגה את המכונית הראשונה בהודו שמקושרת לאינטרנט, ה-MG הקטור, שזכתה לקבלת פנים חמה. במקביל, חתמה SIAC Motor על הסכם להקמת מיזם יצור משותף עם Mansour Automotive Group במצרים, כחלק ממאמציה להיכנס לשוק האפריקאי.

מכירות רכבי "אנרגיה חדשה" במחצית הראשונה של 2019

 

בזכות יכולת מחקר ופיתוח מתקדמת, SAIC מתחזקת בתחום מכוניות "אנרגיה חדשה", והגיעה למכירות של 82,000 כלי רכב בקטגוריה זו בששת החודשים הראשונים של השנה – עליה של 42% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. כחברת הרכב היחידה בסין המפתחת כלי רכב חשמליים, כלי רכב היברידיים-נטענים ומכוניות תאי דלק, חברת SAIC Motor מובילה את המדינה בכל הקשור לטכנולוגיות ליבה בתחום הסוללות, מנועים חשמליים ובקרים חשמליים. בימים אלו משקיעה החברה בפרץ חדשנות הנוגע לתיבות הילוכים למכוניות חשמליות, ממירים ומערכות ניהול סוללות, כאשר המטרה היא להפוך לשחקן מוביל בתחום כלי הרכב החשמליים.

רכבי תאי-דלק, המתודלקים במימן ולא פולטים מזהמים, הם המטרה הסופית בתחום רכבי "אנרגיה חדשה". SAIC Motor הציגה לאחרונה את הדור השלישי של תא הדלק שלה, שמציע הספק מרבי של 115 קילוואט, הספק של 3.1 קילוואט לליטר ויכולת להתחיל לעבוד גם בטמפרטורה נמוכה במיוחד של 30- מעלות צלזיוס. פרמטרים אלו מעמידים את תא הדלק של SAIC בשורה הראשונה בתחומם. החברה גם תפסה את ההובלה בתחום כלי רכב מונעי תא דלק בסין בזכות העובדה כי דגמי מכוניות הנוסעים שלה, Roewe 950 ומקסוס FCV80, והאוטובוס של Sunwin נסעו במצטבר מעל 2.1 מיליון קילומטרים.

מכוניות מקושרות ברשת 5G

 

כחברת הרכב הראשונה בסין שפיתחה טכנולוגית קישוריות חכמה SAIC Moto המשיכה להשקיע בפיתוח עצמאי של טכנולוגיות מפתח בתחום הרכב האוטונומי וקידמה את שיתופי הפעולה עם Alibaba מובילאיי, TTTech, Wuhan KOTEI Informatics Co Ltd וחברות מובילות אחרות בתחום.

הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים נחתמו עם מכון המחקר לניהול תנועה במשרד לביטחון פנים, Huawei וצ'יינה מובייל למחקר משותף של טכנולוגיות קישוריות עתידיות כגון 5G ויצירת סטנדרטים בתחום.

באפריל, חברת SAIC Motor הציגה את עמדת הנהג החכמה הראשונה בעולם שהינה נטולת מסכים ותואמת 5G, ואת אזור הניסויים הראשון בסין לתחבורה חכמה עם תקשורת5G . היא הודיעה כי תייצר את המכונית הסדרתית הראשונה בעולם שתומכת בתקשורת 5G, ושיווקה יחל ב-2020.

רכב הפנאי החשמלי Roewe Marvel X, המיוצר על ידי סאיק, הוא הוכחה ליכולתה של החברה לפתח כלי רכב חשמליים, מערכות קישור של כלי רכב לאינטרנט, מחשבי בקרה חכמים (i-ECU) ומפות דיגיטליות בדיוק גבוה.

SAIC Motor היא גם בין הראשונות להביא לייצור המוני מכוניות עם פונקציות חניה אוטונומיות ונהיגה אוטונומית. נכון להיום, נבחנו אבות טיפוס של מכוניות חכמות שפותחו באופן עצמאי על ידי SAIC Motor על פני כמעט 120,000 ק"מ. היקף הנסיעה של מבחנים בכבישים ציבוריים עולה על 10,000 ק"מ.

פלטפורמת שירות נסיעות ואקו-ספרת שירות

 

בשנת 2019 SAIC Motor שמרה על התמקדות בתחבורה חכמה, שירותי ניידות נוחים ולוגיסטיקה יעילה, תוך שימוש בבינה מלאכותית, ביג דאטה וטכנולוגיות מחשוב ענן. יתרון הסינרגיה בין המשאבים השונים העומדים לרשות החברה נוצל במלואו כדי לבנות פלטפורמת שיתוף נסיעות בהיקף גדול, הנתמכת על ידי שירות איכותי.

לשירות שיתוף הנסיעות שיאנגדאו צ'וקסינג יש כבר יותר מ- 2.3 מיליון מנויים, שהזמינו את השירות יותר מ-5.5 מיליון פעמים והיו מרוצים מאוד מהשירות שקיבלו, עם שביעות רצון של עד 96%. בימי השיא נרשמו מעל 50,000 הזמנות! בנוסף, מציעה החברה שירות השכרת רכב עבור לקוחות ארגוניים ושירות שיתוף מכוניות "אנרגיה חדשה". שירות זה מוצע ב 64 ערים ברחבי סין עם צי של 45,000 כלי רכב. מספר המנויים צומח במהירות והגיע כבר ליותר מ -4 מיליון.

צ'קסיאנג, פלטפורמת סחר ממקוון-ללא-מקוון לרכב, בה השקיעה חברת סאיק מוטור, הגיעה להיקף רכישות מקוונות של 72,000 מכוניות, ורשמה רווח שנתי של 8 מיליארד יואן (1.16 מיליארד דולר) – הרבה יותר ממתחרותיה.

צ'קסיאנג זוכה להכרה גוברת בזכות השירות האישי שלה וההצעות העסקיות הייחודיות. החברה פרשה יותר מ -2,500 מרכזי מכירות הפועלים ב -130 ערים ויצרו "קהילה אקולוגית שירות ברדיוס שלושה ק"מ".

חברת SAIC Anji Logistics Co Ltd, , חברת בת מלאה של SAIC Motor והחברה הגדולה בעולם בתחום לוגיסטיקת הרכב, פועלת לקידום מודלים עסקיים חדשניים כמו הובלה רב-מודאלית ומחסנים חכמים.

במקביל, חברת SAIC מוטור רכשה את חברת Hoau Logistic Co Ltd ומשתמשת בה כשער כניסה לתחום הלוגיסטי שאינו אוטומוטיבי, והיא מאיצה את פיתוח פלטפורמת לוגיסטיקת האקספרס העירונית.

עושים שם למכונית הסינית בעולם

 

בשנת 2018 מכרה SAIC 277,000 מכוניות מחוץ לסין, עלייה של 62.5 אחוזים לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והיתה שוב – בפעם השלישית ברציפות – יצואנית הרכב הגדולה בסין, עם נתח שוק של 23% מכלל יצוא המכוניות הסיניות. מינואר עד יוני 2019 רושמת החברה שיא חדש עם יצוא של 145,000 מכוניות.

בזכות ההצלחה של "המודל העסקי של מכוניות אינטרנט" שרשמה החברה בשוק התאילנדי, החברה תרחיב את המודל להודו, בתקווה להשיג הצלחה דומה. המוצר הראשון של MG הודו המצויד במערכת iSMART של סאיק הושק רשמית בסוף יוני, ו"מכונית האינטרנט" הראשונה בשוק ההודי קיבלה עד כה יותר מ -10,000 הזמנות. בנוסף, חתמה SAIC Motor על הסכם לייצור משותף עם חברת Mansour Automotive Group במצרים, בניסיון לחדור אל השוק האפריקאי.

SAIC הקימה מרכזי חדשנות למחקר ופיתוח בלונדון, עמק הסיליקון ותל אביב, בנתה מפעלי ייצור רכב בתאילנד, אינדונזיה והודו, ייסדה 93 בסיסי אספקה בחו"ל והקימה 12 מרכזי שיווק ושירות אזוריים. חברת בת המפעילה שירותים פיננסיים מגוונים הוקמה באינדונזיה.

כלי הרכב שלה משווקים ביותר מ -60 מדינות בחמש יבשות, והיא השיגה מכירות של יותר מ-10,000 מכוניות בשנה בשישה שווקים – תאילנד, בריטניה, אינדונזיה, צ'ילה, אוסטרליה, ניו זילנד והמזרח התיכון.

SAIC Motor שואפת להפוך את שוק ASEAN (איגוד מדינות דרום מזרח אסיה, כולל תאילנד, מאלזיה, אינדונזיה, הפיליפינים ועוד) לשוק היצוא הראשון שלה בהיקף מכירות של 100,000 יחידות.

עם הפנים לעתיד, SAIC Motor תמשיך לקדם חדשנות ולבחון אפשרויות לאינטגרציה עמוקה יותר של טכנולוגיות מתקדמות, כגון "אנרגיה חדשה", בינה מלאכותית ותקשורת 5G בתעשיית הרכב, במטרה להיות תחרותית יותר בזכות הובלה בטכנולוגיות ליבה נוספות.

במקביל תגדיל החברה את יכולת הייצור ותמשיך להתקדם לקראת הפיכתה ליצרנית רכב בעלת שם עולמי, רשת מכירות בינלאומית תחרותית ומותג עולמי חזק.

WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005308