• דרגת זיהום
    • 2
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 6

רכבי SUV- הדור החדש

רכבי SUV כבשו את טבלאות המכירות והחליפו את המשפחתיות ורכבי המנהלים של פעם – מה הוביל לשינוי, האם אפשר לשלב בין פנאי לבין חסכון בדלק ואיזה מותג מציע רכבי SUV בעלי הנעה חשמלית?

בכביש בעת נהיגה, בחניה או אפילו כשאתם הולכים ברגל, קשה שלא להבחין ברכבי SUV שכבשו את ישראל. פעם, ברירת המחדל היתה מכונית סופר-מיני, משפחתית או מכונית מנהלים, אבל זה היה פעם. בשנת 2015 רק רבע מהמכוניות החדשות שנמכרו בישראל היו רכבי פנאי, היום מדובר כבר על יותר מחמישים אחוזים ויש היצע עצום של רכבי SUV קטנים וגדולים, עממיים, יוקרתיים ואפילו היברידיים וחשמליים.

מה זה בכלל רכב SUV

ראשי התיבות Sport Utility Vehicle מתייחסים לרכב שימושי שמאפשר נהיגה רגילה (ואפילו ספורטיבית) בכביש, לצד חלל נדיב ומקום לפריטי סגנון חיים כמו אופניים או גלשן. לרכב כזה יש כמה וכמה יתרונות שקורצים לקהל הלקוחות והופכים אותו לבחירה המועדפת.

בניגוד למה שחושבים רבים, רכב SUV אין משמעו רכב קשוח וספרטני בעל הנעה כפולה.

מה מייחד את העיצוב של רכב SUV?

לרכבי פנאי יש בדרך כלל מרכב מוגבה עם גלגלים גדולים שעוזרים ליצור רושם ויזואלי חזק. בהקשר זה חשוב לזכור שברכישת רכב יש מרכיב אמוציונאלי שהעיצוב משפיע עליו רבות, וגם מכאן מגיעה הפופולריות של רכבי SUV. זאת ועוד, לתנוחת הישיבה הגבוהה ברכב פנאי יש יתרונות נוספים כמו למשל כניסה ויציאה קלות יותר מאשר ברכב נמוך וגם תנוחת הנהיגה שולטת עם שדה ראייה רחב.

למי יתאים רכב SUV?

רכב פנאי מתוכנן על מנת לתמוך באלו המנהלים אורח חיים פעיל ופנאי אקטיבי. הודות לכך שאין הפרדה בין תא הנוסעים לתא המטען כמו במכונית סדאן למשל, הוא מאפשר הובלה של ציוד פנאי כמו אופניים או גלשן ובמרבית רכבי הפנאי תמצאו גם פסי עיגון שימושיים בגג הרכב. בחלק מרכבי ה-SUV ניתן לקפל ואף להסיר חלק מהמושבים וכך תא הנוסעים הופך למודולרי וניתן להתאים אותו לאופי הפעילות המתוכננת.

הפנאי של ה-SUV

יתרון שלישי וחשוב לא פחות של רכבי SUV טמון ביכולתם להגיע עד למקום שבו הפנאי ממש מתרחש, בין אם מדובר על חופים, נקודות התחלה של סינגלים לאופניים או סתם נקודות תצפית ונוף – עם מרכב מוגבה, גלגלים גדולים ומרווח גחון נדיב, רכב פנאי מאפשר זאת, אפילו אם אין לו הנעה כפולה.  

האם רכבי SUV ידידותיים יותר לסביבה?

יצרני הרכב לא נותרו אדישים לשינוי בהעדפות הקהל, ובמותג MG למשל הגיעו להחלטה אסטרטגית שלוקחת את ההעדפה של הלקוחות לרכבי SUV ומשלבת אותה עם חסכון בדלק ודאגה לאיכות הסיבה על ידי פיתוח של רכבי SUV בעלי הנעה ירוקה: MG ZS EV החשמלי-טהור ו-MG EHS PHEV בעל ההנעה ההיברידית-נטענת.

MG ZS EV מוכר היטב בישראל והיה לרכב החשמלי הנמכר ביותר בארץ כבר בשנה השנייה לשיווקו (2020). הדגם החדש מעוצב יותר, עם חזית חדשה ויחידות תאורה מתקדמות בטכנולוגיית LED, הוא בעל טווח נסיעה ארוך מבעבר של עד 440 קילומטרים* והוא גם שימושי ומאובזר במיוחד.

רכב ה-SUV הירוק השני של MG הוא ה-EHS – רכב פנאי גדול בעל עיצוב מרשים ויחידת הנעה היברידית-נטענת שמאפשרת נסיעה חשמלית שקטה, נקייה וחסכונית בתוך העיר עד לטווח של 52* קילומטרים, ונסיעה מחוץ לעיר ללא "חרדת טווח". ההספק המשולב עומד על 258 כ"ס (החזק בקטגוריית רכבי הפנאי עד 200,000 ש"ח), ועם מומנט מרבי של 48.9 קג"מ יש לו ביצועים ספורטיביים עם תאוצה למאה קמ"ש תוך 6.9 שניות ומהירות מרבית של 190 קמ"ש – במילים אחרות, V גדול גם על ה-S שב-SUV.

ה-SUV הבא שלכם

קל להבין אם כן את הנהירה של הלקוחות לרכבי SUV – הם נראים טוב, הם שימושיים והם תורמים לקיום אורח חיים אקטיבי ובריא. כשלוקחים את כל אלו ומשלבים אותם יחד עם הנעה חשמלית או הנעה היברידית-נטענת PHEV, מקבלים את הדור הבא של רכבי הפנאי: SUV שמסמן V לא רק על ספורטיביות ועל שימושיות, אבל גם על חסכון בדלק ועל דאגה לאיכות הסביבה.

*נתוני צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות מעבדה שהתקבלו מהיצרן. נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

** (המוקדם מביניהם)

מתעניינים ב-MG EHS PHEV?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב

    WhatsApp להתקשר אלינו 0732005334