• דרגת זיהום
    • 2
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 6

כל מה שאתם צריכים לדעת ולשאול בנסיעת מבחן

לפני שרוכשים רכב חדש, כדאי לבצע נסיעת מבחן, כדי שנוכל להבטיח התאמה של הרכב לציפיות והצרכים שלנו

נסיעת מבחן היא הזדמנות נהדרת להכיר את הרכב מבפנים ומבחוץ ולוודא שהוא עונה על הציפיות והצרכים שלכם. תוכלו לוודא שהוא מרווח מספיק עבורכם ונוח לכם, שזווית הישיבה והנהיגה בטוחה ונוחה לכם, ושתא המטען יכול להכיל את כל הדברים והחפצים שאתם אוהבים לקחת איתכם לנסיעות.

כל דגמי MG מצוידים בסוגי הנעה מתקדמים המסתייעים בחשמל או חשמליים לחלוטין, ולכן עוד לפני שנגיע לנסיעת המבחן, חשוב שנבדיל בין סוגי ההנעה השונים ונבין את ההבדלים בין רכבים היברידיים-נטענים ורכבים 100% חשמליים.

מה ההבדל בין רכב היברידי-נטען (PHEV) לרכב חשמלי?

רכב היברידי משלב בין מנוע בעירה פנימית (הצורך בנזין או דיזל) למנוע חשמלי לשם הפחתת הזיהום הנפלט והוא נעזר בסוללה קטנה יחסית. רכב PHEV (Plug In Hybrid Vehicle) שומר על אותם המאפיינים של רכב היברידי, אבל מציע סוללות גדולות יותר משמעותית לצד האפשרות לטעינת הסוללה משקע חיצוני. המשמעות היא שבניגוד לרכב היברידי רגיל, ברכב PHEV תוכלו לטעון את הסוללה ולנסוע ללא כל צורך בדלק כלל, במידה והטווח החשמלי מתאים לנסיעה הרגילה שלכם, הסוללה הגדולה יותר והיכולת לטעון את הרכב משקע חיצוני מאפשרים לרכב לנוע על חשמל למרחקים גדולים הרבה יותר מרכב היברידי. לעומת זאת, רכב חשמלי מלא נע בכוח החשמל בלבד.

מה חשוב להכין לפני נסיעת המבחן?

כדי שנסיעת המבחן תהיה יעילה במיוחד, אנו ממליצים להתכונן אליה ולהכין מספר שאלות ותשובות מראש. עצרו לרגע ושאלו את עצמכם – אתם בדרך כלל נוסעים לבד ברכב? או עם כל המשפחה? משתמשים ברכב בנסיעות קצרות או ארוכות? יוצאים לטיולים רבים? האם יש ברשותכם חנייה פרטית? התשובות לשאלות האלו יסייעו לנו לבחור ברכב הנכון ביותר עבורנו.

מאחר ואתם עומדים לנהוג ברכב היברידי-נטען או 100% חשמלי, ישנם פרטים נוספים שחשוב לשאול את נציג המכירות שילווה אתכם –

איך מטעינים רכב חשמלי?

הרבה יותר קל ופשוט ממה שאתם מדמיינים. במקום התדלוק המוכר לכם בתחנות הדלק, יהיה עליכם להשתמש בחיבור פשוט של תקע מעמדת טעינה למכונית החשמלית שלכם. קיימים מספר סוגים של עמדות טעינה, ההבדל המרכזי הוא בין תחנות טעינה בזרם – AC כמו בשקע ביתי למשל, או תחנות טעינה בזרם ישיר DC שמאפשרות טעינה מהירה יותר. ה-MG ZS EV מגיע גם עם כבל הטענה שמתאים לשקע ביתי רגיל. נציג המכירות ישמח להראות לכם את קלות ההטענה כשתצאו לנסיעת המבחן.

מה עושים כשנגמר הטווח נסיעה?

ברכב חשמלי –

אתם לא תופתעו בצד הדרך, הסירו חשש מליבכם. הרכב מתריע מראש, כך שהנהג לא יופתע מכך שהחשמל נגמר בפתאומיות. במקרה שטווח הנסיעה הנותר קצר, יש לנסוע לעמדת טעינה/שקע מתאים ולהטעין את הסוללה.

ברכב היברידי-נטען –

גם אם עברתם את טווח הנסיעה בהנעה חשמלית, הרכב נשאר היברידי בהגדרתו. כלומר, מנוע הבנזין ממשיך לטעון את הסוללה בנסיעה ולספק כוח לתנועה לרכב עצמו, ובנוסף הרכב נטען גם מאנרגיית הבלימה אשר מוסיפה לטווח הנסיעה החשמלי קילומטרים נוספים בהם תוכלו להשתמש. בזכות השילוב בין מנוע הבנזין למנוע החשמלי מתאפשר טווח נסיעה גדול, ועדיין ליהנות מחסכון משמעותי בצריכת הדלק מצד אחד, ומאידך תיהנו גם מהאפשרות לתדלוק בנזין מהיר בפריסה רחבה שקיימת היום, כמו בכל רכב רגיל.

באיזה כבישים כדאי לבצע את נהיגת המבחן?

האם אתם נוסעים ביומיום שלכם בעיקר בעיר או מחוצה לה? אנו ממליצים לנסות ולבחון את הרכב בתנאים כמה שיותר דומים לנסיעות היומיומיות הרגילות שלכם, ולשלב גם כבישים שסלולים היטב וגם כבישים משובשים על מנת שתוכלו להרגיש את איכות הנסיעה הגבוהה ואת הנוחות של הרכב בכל תנאי כביש.

התחלנו בנסיעת המבחן. מה כדאי לבדוק?

הגענו לחלק שלשמו התכנסנו – חוויית הנהיגה. בין אם בחרנו בדגם חשמלי לחלוטין או בדגם היברידי-נטען המאפשר גם הוא נסיעה חשמלית, הקדישו את הדקות הראשונות להתרגל לאופי הנהיגה העתידני על חשמל בלבד. הרגישו את תגובות דוושת ההאצה ואת הבלמים, את עוצמת המנועים ואת ביצועי הרכב. בנוסף הקדישו זמן והתעכבו ללמוד ולהכיר כל אביזר ואביזר הקיים ברכב, את חלקם אתם פוגשים בפעם הראשונה, וזאת יכולה להיות היכרות מרגשת במיוחד.

טיפים אחרונים לנסיעת המבחן

  • נציג המכירות כאן בשבילכם, והוא ישמח לענות לכל שאלה שעולה לגבי כל מערכת ברכב. שאלו את הנציג כמה שיותר שאלות, זכרו שאת חלק מהמערכות אתם פוגשים לראשונה בחייכם והנציג יוכל להפוך את המפגש עם המערכות האלו לקל ויעיל.
  • הסתייעו בנציג המכירות שיחבר את הסמארטפון שלכם למערכת המולטימדיה, ובדקו כל מערכת ואביזר ברכב. בקשו מנציג המכירות שידגים כיצד מטעינים את הרכב, והכירו את כל מערכות הבקרה שיתריעו בפניכם שטווח הנסיעה התקצר ושעליכם לטעון את הרכב. יש לכם כיסא ילדים או עגלת תינוק? זכרו להביא אותם איתכם והכניסו לרכב, כך תוודאו שהכל נכנס בנוחות ובקלות.

לסיכום, חשוב לוודא שהרכב מתאים בדיוק עבורכם. אל תשכחו להכין את השאלות החשובות מראש ולשאול כל שאלה שיש לכם את נציגי המכירות. אנחנו כאן בשבילכם, וכל מה שתצטרכו לעשות זה להתרווח ברכב, לדמיין אותו מצטרף למשפחה שלכם, ולהתחדש!

מתעניינים ברכבי MG?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    WhatsApp להתקשר אלינו 0732005334