MG

הזמן נסיעת מבחן עכשיו

או התקשר:
077-997-7754

אודות

עושים את ההבדל

בשנת 1921, תעשיין המכוניות וויליאם מוריס והמעצב המוכשר ססיל קימבר חברו יחד ועיצבו את מכונית המרוץ שהגשימה את חלומותיהם. כך נולד המותג MG אשר הפך לאייקון בדפי ההיסטוריה של תעשיית הרכב הבריטית. מותג MG קטף תארים רבים במהלך השנים, בין היתר:

  • חלוצת תעשיית המכוניות הבריטית.
  • בעלת שיא המהירות העולמי.
  • יצרנית מכונית הספורט האיכותית ביותר.

מאז שנת 1924 ועד היום MG המשיך לקיים את ערכי הליבה – אינדיבידואליות, כריזמה ויצירתיות. המחויבות של MG לערכי הליבה משתקפת בעקרונות העיצוב הבריטיים מלאי החזון, בפרופיל הבטיחות שלה וגם מעטפת המותג הייחודית ל- MG. MG שואף להחדיר תחושת אינדיבידואליות ואלגנטיות בפרטים הקטנים ביותר הטמונים בכל מוצר, וזאת כדי להפוך אותו לסמל שמושך אחריו אוהבי מכוניות ברחבי העולם.

הסיסמה "עושים את ההבדל" מייחדת את מותג MG אשר כבר מזמן הפך למותג אגדי בקרב מותגי המכוניות הבריטיות.

מאז רכישת MG, פתחה saic (אחת מ- 500 החברות המובילות בעולם) פרק חדש בסיפורו של MG הבריטי בסין. המורשת של MG ממשיכה להתקיים בגאון הודות לשילוב של עיצובים מתקדמים ויכולות מחקר ופיתוח משולבות – בריטיות וסיניות כאחד.

שני שמות חקוקים לעד בהיסטוריה של תעשיית הרכב

אין ספק שחברות הרכב הבריטיות עיצבו את תעשיית הרכב העולמית, החל בבנטלי ואסטון מרטין, דרך רולס רויס ולנד רובר ועד המיני ו-MG. חברות הרכב הבריטיות תמיד הובילו את הדרך עם עיצוב מושלם, אומנות יוצאת מן הכלל ורוח יצירה בריטית שדחפה את המכוניות שנבנו תחת דגל בריטניה להשיג תוצאות מעולות בכל רחבי העולם.

וויליאם מוריס וססיל קימבר נפגשו לראשונה בשנת 1921 כאשר קימבר הצטרף ל- Morris Garages כמנהל מכירות. מוריס האמין בחזון MG כפי שהוצג בתשוקה על ידי קימבר והציע לו הזדמנות לפתח את המותג. המימון הבנקאי והמומחיות העסקית של מוריס, בשילוב עם האנרגיה, הכישורים והרוח היצירתית של קימבר, היוו את הבסיס שעליו נבנתה חברת MG.

מוריס וקימבר ידעו כי MG הייתה חייבת להציע לנוסעים חוויה ייחודית, הם גם הבינו שיש לעשות זאת ממש מההתחלה, מבחינתם מכוניות MG ייצגו משהו אחר. MG עורר תחושת הנאה, תחושת חופש ואהבה לכביש הפתוח. העיצובים של קימבר היו ספורטיביים, שונים ושובי עין. במהלך השנים, וויליאם מוריס סיפק לקימבר את המימון, התמיכה וההדרכה שהיו נחוצים לו כדי להצליח.

התחושות הללו של הנאה, חופש ואינדיבידואליות עדיין קיימות היום ברחבי החברה. האתוס של מוריס וקימבר הוחדר בכזו עוצמה לרכבים ותהליך היצירה כך שהוא עומד בפני מבחן הזמן וממשיך לספק השראה לאלפי אוהבי רכב בעולם.

וויליאם מוריס (לורד נאפילד)

וויליאם מוריס נולד בוורצ'סטר בשנת 1877 והפך לאחד הפילנתרופים הגדולים ביותר בבריטניה. לאחר שעזב את לימודיו בגיל 15, החל מוריס לעבוד כשוליה אצל מוכר ומתקן אופניים מקומי, כעבור תשעה חודשים, בגיל 16 בלבד, הוא הקים עסק עצמאי לתיקון אופניים, את העסק החדש מוריס הפעיל ישירות מבית משפחתו. בשנת 1901, החל לעבוד עם אופנועים ואף עיצב את ה- Morris Motor Cycle.

לאחר 11 שנים, בשנת 1912, הוא עיצב את ה- “Bullnose Morris”. את ה- “Bullnose Morris” הוא החל לייצר בבסיס צבאי נטוש בקאולי, אוקספורד. בשנים 1925 – 1919, מוריס הקים או רכש מפעלים באבינגדון, בירמינגהם וסווינדון במקביל למפעל באוקספורד. מוריס היה הראשון שהביא לבריטניה את שיטות הייצור ההמוני של הנרי פורד. החלום של מוריס, להיות תעשיין מכוניות, התממש והוא המשיך להצליח בתחומים רבים ואחרים.

ססיל קימבר

ססיל קימבר הוא מקור ההשראה ומייסד חברת MG. הוא נולד בלונדון בשנת 1888 ובתחילה עבד בעסק של אביו לפני שהצטרף לחברת המכוניות הראשונה שלו, AC Cars, במהלך מלחמת העולם הראשונה. בשנת 1921 היה למנהל המכירות ב- Morris Garages באוקספורד. במסגרת תפקידו בחברה, הוא פיתח סדרת שלדות מיוחדות למכוניות מוריס קיימות. מתוך כך נולדה ההשראה למותג MG והעניינים החלו להתקדם במהירות. קימבר היה לכוח המניע מאחורי מותג MG והוא וידא כי האתוס שליווה את הקמת החברה המשיך להתקיים בכל ימיו בחברה. הוא האמין באמונה שלמה בקסם של MG ופעל ללא לאות כדי להפוך את המותג לסיפור הצלחה כלל עולמי.

MG-3 go personal. עצבו, בחרו תכנית מימון וצאו לדרך!